Domácnost


Domácí prostředek k mytí rukou

Smíchejte ½ šálku dětského oleje s ½ šálku vody a přidejte ¼ šálku epsomské soli a několik kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Tuto domácí směs umístěte vedle dřezu, abyste si po práci mohli dopřát řádné umytí rukou.


Na hmyzí kousnutí

Obklad s epsomskou solí vám pomůže při pokousání hmyzem, pobodání od včel. Smíchejte 2 lžíce epsomské soli s 1 šálkem teplé vody. Namočte do směsi čistou látku a přitiskněte na postiženou oblast za účelem zmírnění bolesti, pálení a svědění.


Odstraňování třísek
Zbavit se třísky bývá občas záludná a bolestivá činnost. Zapomeňte na jehlu. Ponořte místo, kde máte třísku do lázně s epsomskou solí. Epsomská sůl třísku vytáhne bez porušení kůže.Čištění dlaždiček
Špína na obkládačkách v kuchyni a v koupelně se těžko čistí. Silné přípravky na dlaždičky jsou nejen drahé, ale často navíc obsahují škodlivé chemikálie. Připravte si svůj vlastní účinný prostředek na odstraňování špíny z kachliček: smíchejte stejný díl tekutého mycího prostředku na nádobí a epsomské soli. Drhněte dlaždičky houbičkou a pak je dočista opláchněte vodou.

Likvidace hmyzu
Smíchejte ¼ šálku epsomské soli se dvěma šálky vody a dejte do rozprašovače. Nastříkejte směs na rostliny nebo v domácnosti a bezpečně odradíte hmyz, aniž byste museli sáhnout k použití chemických insekticidů.

Hnojení trávníku a rostlin
Epsomská sůl je výborné hnojivo na trávník a pokojové rostliny. Chcete-li mít trávu zelenější, přidejte epsomskou sůl do vody v poměru 1 šálek na necelé 4 l a pokropte s ní trávník. Při hnojení pokojových rostlin prostě stačí nasypat jednou týdně trochu epsomské soli na půdu v místech, kde rostlina vyrůstá ze země - kolem její základny. Tato metoda hnojení také výborně funguje u rajčat a jiné zeleniny.


Péče o prádlo
Epsomská sůl smíchaná s trochou esenciálního oleje vám poslouží jako skvělá aviváž. Sůl navíc pomůže z pračky odstranit nánosy pracího prášku. Smíchejte 4 šálky epsomské soli s 20 kapkami svého oblíbeného esenciálního oleje. Do každého praní přidejte ¼ šálku.