Očistné kúryOčistná kúra jater - soft

Tako kúra je mírnější obdobou kúry s olivovým olejem a grepovou šťávou. Čistí především jaterní žlučovody a střevní trakt.

Potřebujeme: epsomskou sůl a neperlivou minerální vodu

Postup: den před tím jíme jen lehká bezmasá jídla. Ráno, nejlépe přes víkend, vypijeme na lačno 200 až 250ml neperlivé minerální vody, která má pokojovou teplotu. Do ní přidáme 5-10 gramů epsomské soli.Po 15 minutách zopakujeme. Po celou dobu ležíme v posteli ve vodorovné poloze (2-3hodiny) a oblast jater si nahříváme termoforem nebo elektrickým polštářkem.Po vyprázdnění se můžete najíst, nejlépe kašovité zeleninové nebo obilninové pokrmy, žádné maso nebo smažené.Večer mezi 23. a 1 hodinou si můžeme procedůru zopakovat, přičemž od 16.hodiny nic nejíme a po celý den pijeme jen očistné bylinkové čaje.

Ano, objednávám

Očista lymfatických cév a uzlin

Varianta I

Potřebujeme:

 • epsomskou sůl 
 •  900ml grepové šťávy-
 • 200ml pomerančové štávy
 • 200ml šťávy z citrónu
 • 2 litry vody, kterou jsme nechali v mrazáku zamrznout a znovu rozmrnout.                  Šťávy připavujeme vždy čerstvé.

Postup:

 • ráno rozpustíme polévkovou lžíci epsomské soli v 100ml připravené vody a roztok pomalu vypijeme.Potom se na čtvrt hodinu ponoříme do teplé koupele 38°C. Po koupeli bysme se měli začít silně potit.Každých 30 minut vypijeme 100ml připravené štávy (grep,pomeranč,citron).Po celou dobu, kdy se potíme zůstaneme v teple.Tuto proceduru opakujeme tři dny po sobě. Šťávu si připravujeme každý den vždy čerstvou.

Ano, objednávám

Varianta II
 Recept uvolňuje ze všech částí organizmu toxíny a vyloučí je střevy. Celkové množství odstraněných nečistot dosahuje až 3-4 litry, což vede k odvodnění organizmu.Tekutiny doplníme citrusovou směsí (2litry šťávy z grepů, citronu a pomerančů + 2 litry vody = 4 litry nápoje rozděleného na jednotlivé dávky po dobu celého dne).
Potřebujeme:

 • polévkovou lžíci epsomské soli na 2dcl vody
 • 4 litry připravené citrusové šťávy s vodou

Postup:

 • Ráno nalačno vypijeme sklenici roztoku epsomské soli.Půl hodiny po vypití roztoku začínáme pít citrusovou šťávu a pokračujeme vždy po 20-30 minutách.Celý den nejíme, pokud máme večer hlad, sníme trochu pomerančů nebo grepů. Doporučuje se sauna nebo koupel (pocení).Před spaním si uděláme klystýr - 2 litry vlažné vody se šťávou ze 2 citronu.

Očistu opakujeme 3 dny po sobě. Z organizmu se odstraní až 12 litrů toxické lymfy, kterou nahradí stejné množství zásaditých tekutin.

Ano, objednávám


Remineralizační koupel


Jednoduchý způsob jak dodat tělu minerály, stopové prvky, hořčík a zároveň napomůže tělu se odkyselit. Epsomská sůl je zdrojem dobře vstřebatelného hořčíku a síry.
Himalájská sůl obsahuje cca 85 stopových prvků a minerálů.
Soda bicarbona neutralizuje pH pokožky.

Na jednu koupel budeme potřebovat:

 • 20g epsomská sůl,
 • 75g himálajská sůl
 • 50g jedlá soda

Směs si dejte do vany horké vody. Při koupeli nepoužívejte žádné pěny, šampony či mýdla, po koupeli se jen opláchněte čistou vodou. Doporučená délka koupele 20-30 minut - 1-2x týdně
Pro zpříjemnění si do směsi můžete přidat dle vlastního výběru éterický olej.

Ano, objednávám