Péče o tělo

Koupejte se v hořké soli
Koupele v hořkých solích jsou jedním z nejjednodušších způsobů, jak zmenšit otoky břicha. Hořké soli se tradičně používají k léčbě bolavých svalů, sportovních zranění i pro relaxaci. Jsou běžně používané a doporučované přírodními léčiteli a ortopedy na zmírnění stresu a odstranění toxinů a k obnovení rovnováhy pH těla. Koupel jednoduše připravíte jejím rozpuštěním ve vaně plné horké vody.

 Koupele v epsomské soli 

Koupel v epsomské soli je výborný způsob, jak zmírnit bolest svalů, křeče, bolesti kloubů a modřiny. Z tohoto důvodu se jedná o skvělou koupel po intenzivním cvičení. Po koupeli v epsomské soli jsme uvolnění a zrelaxovaní. Je vhodné ji dělat večer před ulehnutím do postele.

Jak na to: Do teplé lázně, tak teplé, jak jen snesete, dejte 2 šálky soli. Pořádně ji rozmíchejte, aby se ve vodě dokonale rozpustila. Nejlepších výsledků docílíte, ponoříte-li se do lázně na 15-25 minut.

Můžete do koupele přidat nejen epsomskou sůl, ale i himalásjkou sůl a sodu bicarbonu - nejen že si příjemně oddychnete a doplníte hořčík (epsomská sůl), ale i minerály (himalájská sůl) a soda bicarbona se postará o vytvoření zásaditého prostředí.

Koupel s epsomskou solí a jablečným octem.

Jak na to: Do horké koupele přidejte 100g epsomské soli a ½ šálku jablečného octa.
Po dobu koupele lehce masírujte pokožku, aby se póry otevřely.
Koupel provádějte nejlépe před spaním.Napomáhá k lepšímu a klidnějšímu spánku. Naopak druhý den po koupeli se cítíte energičtí a odpočatí.

Jablečný ocet zanechá vaši pokožku jemnou a hladkou, jako při použití zjemňovačů kůže a krémů jako je lanolin.

Ano, objednávám

Koupele nohou v epsomské soli

Nemůžete-li si dopřát plnohodnotnou koupel, zkuste alespoń koupel nohou v epsomské soli. Koupel nohou v epsomské soli nejen zmírní jejich otok a vytáhne z těla toxiny, ale navíc zničí plíseň a zbaví vás nepříjemného zápachu.


Do větší nádoby s teplou vodou dejte ¼ šálku epsomské soli. Nohy do koupele ponořte na 10-15 minut.

Pleťový peeling


Jak se naše pleť průběžně zbavuje odumřelých buněk, hromadí se tyto buňky na jejím povrchu, ucpávají póry a způsobují kožní problémy.

Nejlepší způsob peelingu pomocí epsomské soli představuje masáž plnými hrstmi po celém těle ve sprše nebo ve vaně. Díky této domácí lázeňské péči budete mít pokožku jemnou a svěží.

Domácí pleťový peeling pomocí kokosového oleje a epsomské soli.

Jak na to: 2 šálky kokosového oleje smícháme s 1 šálkem epsomské soli a můžeme přidat několik kapek esenciálního oleje.

Čištění obličeje s epsomskou solí

Váš obličej potřebuje čištění a peeling stejně jako zbytek vašeho těla. Nasypte si do dlaně čajovou lžičku epsomské soli, smíchejte s trochou teplé vody. Směsí si vydrhněte jemně obličej a pak si jej pečlivě omyjte. Tento prostředek pokožku nejen čistí a odstraňuje z ní odumřelé buňky, ale také ji omlazuje, odstraňuje černé tečky a předchází akné.

Ano, objednávám

Kondicionér s epsomskou solí

Epsomská sůl výborně funguje jako hluboce působící kondicionér, který vašim vlasům dodá objem a odstraní z nich mastnotu. Smíchejte stejné díly organického kondicionéru a epsomské soli a hojně naneste na vlasy. Nechte působit 20 minut, pak opláchněte.

Ano, objednávám

Koupel rukou s epsomskou solí

Koupel rukou představuje výborný způsob zjemnění hrubé kůže, zklidnění bolavých kloubů na rukou, odstranění laku na nehty a veškeré špíny zpod nehtů. Do velké mísy teplé vody přijde ¼ šálku epsomské soli. Rozmíchejte a ponořte do tekutiny ruce na 5-10 minut.

Ano, objednávám

Ošetření spálenin od slunce epsomskou solí

Ošetření pokožky epsomskou solí úžasně zklidňuje kůži spálenou od slunce. Rozpusťte 2 polévkové lžíce ve 2dcl vody. Pokud se vše nerozpustí, je to v pořádku, roztok už je solí plně nasycen. Tento roztok naneseme na pokožku (jemně natřeme nebo rozprašovačem). Podrážděná pokožka se rychle uklidní.

Ano, objednávám